bitcoin

Kryptowaluty są coraz bardziej popularne. Wiele osób decyduje się na ich posiadanie. Jednak nie każdy wie do końca, jak tego dokonać. Do zakupu w tych wirtualnych walut należy użyć specjalnej giełdy kryptowalutowej. 

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/jak-kupic-bitcoina/

Podstawowe informacje o bitcoinach

Jest to najbardziej znana kryptowaluta. Zapoczątkowała ona popularność wirtualnych monet na całej Ziemi. Opiera się na kryptografii i specjalnych szyfrach zapisujących dane o transakcjach i użytkownikach. Kontrole nad nimi posiada wyłącznie ich właściciel. Jest to osoba, która posiada specjalny klucz w postaci oprogramowania, które znajduje się na komputerze w smartfonie lub też innym urządzeniu, które należy podpiąć do komputera w celu użytkowania.

Początki Bitcoina

Historia i waluty sięga roku 2009, kiedy to Satoshi Nakamoto ( nie ma informacji czy jest to jedna osoba czy też grupa No może nawet z organizacja ponieważ do tej pory twórca się nie ujawnił), ogłosił powstanie wirtualne monety wraz z jej założeniami. Moneta ta oczywiście nie ulega inflacji ze względu na z góry ustalono maksymalna ilość, która wynosi 21000000 sztuk.

Gdzie kupić kryptowaluty?

Osoby które są zainteresowana posiadaniem kryptowalut nie muszą posiadać żadnych specjalistycznych narzędzi. Takie waluty można kupić poprzez specjalną giełdę kryptowalut. Jest to miejsce w której możemy zakupić kryptowaluty wielu rodzajów. Podany jest tam kurs monety w stosunku do dolara euro złotówek oraz innych walut. Posiadają jakieś kryptowaluty możemy je bezpośrednio wymieniać na inne.

Dlaczego watro je mieć? – Najpopularniejsze rodzaje kryptowalut

Zwolennicy posiadania takich walut uważają za główny powód ich posiadania, że w większości przypadków Nie będą one tracić na wartości, ponieważ ich liczba jest z góry ustalona.

Oznacza to że coraz większa liczba osób będzie chciała je posiadać w. Najpopularniejszą polską giełdę kryptowalut jest bitbay. Dzięki niej możemy zakupić wiele rodzaj kryptowalut.do najpopularniejszych należą: Bitcoin, Etherneum, Lisk, Litecoin, Dash, Bitcoin Cash czy XRP.

Ile wart jest Bitcoin?

Pod koniec lutego wartość bitcoina to około 8600$. W przeliczeniu na złotówki, daje to 34 000 zł. Cana innych monet jest o wiele niższa. Drugie w kolejności pod względem kapitalizacji jest Etherneum. W przeliczaniu na polskie jest on warty około 1000 polskich złotych.

Zobacz też: http://www.przygotowany.pl/dobre-nawyki-od-czego-zaczac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here