biżuteria księżnej Diany

Monety kolekcjonerskie wykonywane są nie tylko ze złota, ale również ze srebra, czyli jednego z najcenniejszych metali szlachetnych na świecie. Są bardzo cenne, ponieważ wpływ na ich cenę ma nie tylko próba kruszcu, ale również wartość kolekcjonerska.

Srebrny numizmat to momenty, które upamiętniają zazwyczaj bardzo ważne osoby lub wydarzenia historyczne. Srebrne monety w odróżnieniu od złotych, znacznie częściej przedstawiają również postacie fikcyjne z popularnych filmów i bajek. Są one również bardzo często wzbogacane poprzez kolorową emalię, złocenia, lub zatapianie w nich kryształów, lub pereł.

Najczęściej wykorzystywana próba srebra do produkcji numizmatów jest próba 925 oraz próba 999. Monety mogą mieć różną wagę wyrażoną w uncjach lub gramach. Dużą wartość monecie nadaje również to, w ilu egzemplarzach została ona wypuszczona do sprzedaży na rynek kolekcjonerski.

Biżuteria Księżnej Diany — dlaczego jest ponadczasowa?

Księżna Diana, zwana także „Lady Di” była jedną z najczęściej fotografowanych kobiet. W związku z tym dokumentacja dotycząca stylizacji, a także biżuterii noszonej przez księżną Dianę jest bardzo liczna. Była to członkini brytyjskiej rodziny królewskiej, żona Karola III, króla Wielkiej Brytanii.

Diana stała się osobą publiczną wraz z informacją, że zostanie potencjalną kandydatką na żonę dla Karola, następcy tronu Wielkiej Brytanii. W 1981 r. miał miejsce ich ślub, który nosił miano bajkowego ślubu. Bez wyjątku kreacja, jak i biżuteria księżnej Diany zachwycała.

W połowie lat 90. XX w. prasa ujawniła kompromitujące małżeństwo materiały, które po ogłoszonej przez nich separacji, doprowadziły do rozwodu w 1996 r. Diana zarówno podczas trwającego małżeństwa, jak i po nim cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mediów.

Za postacią Diany kryje się niestety smutna historia, ponieważ Księżna brała udział w wypadku samochodowym, za który pośrednio odpowiedzialne były media. Wypadek miał miejsce w nocy 31 sierpnia 1997 roku, w tunelu przy moście Pont de l’Alma w Paryżu. Po godzinie czwartej nad ranem tego samego dnia zmarła w szpitalu. Wszystkie okoliczności jej śmierci do dnia dzisiejszego nie są w pełni wyjaśnione.

Biżuteria Księżnej Diany po jej śmierci została podzielona pomiędzy jej synów. Nadal aktualnie na rynku dostępny zestaw biżuterii, inspirowany pierścionkiem Diany. Biżuteria została ozdobiona niebieskimi i przezroczystymi cyrkoniami oraz po platerowana srebrem. Zestaw jest powszechnie dostępny i będzie wspaniałym prezentem dla bliskiej osoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here