tancerze

Taniec fascynuje ludzkość dosłownie od zarania dziejów. Jest to w pewnym sensie wyrażenie siebie oraz swojej ekspresji. Nic dziwnego, że posiada on rzesze osób w różnym wieku oraz z różnym temperamentem, które chcą poznawać jego techniki i ciągle się go uczyć. Są również osoby, pracujące jako instruktorzy tańca, którzy podejmują różne odmiany typu działalności. Pracować możemy również w różnych instytucjach kultury, współpracować z zespołami, świetlicami czy będąc na samozatrudnieniu. No właśnie, ale jaka forma zatrudnienia będzie wydawała się najrozsądniejsza? Lepiej jest założyć własną firmę czy pracować na etacie? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/instruktor-tanca-etat-czy-wlasna-firma/

Instruktor szkoły tańca jako pracownik etatowy

Duża ilość pracodawców jest skłonna zatrudnić osoby pracujące jako instruktorzy tańca na pełen etat. Pozwala to na stabilne zatrudnienie oraz świadczenia socjalne. Nie omijają nas wtedy również prawa urlopowe, emerytalny oraz ubezpieczenie zdrowotne.

Zadaniem instruktora tańca jest to przede wszystkim nauka tańca. Prowadzone są w tej formie zajęcia indywidualne oraz grupowe podzielone na turnus. Cykl godzin określa ofertę danej placówki. Jednak obowiązki nie będą się na tym kończyły. Jako etatowy instruktor będziesz musiał zajmować się nie tylko organizacją zajęć, ale również czynnościami takimi jak opracowanie programu, przygotowanie sali, udźwiękowienie oraz wyposażenie jej w odpowiedni sprzęt.

Jeżeli pracujesz w całym zespołem czy instytucją kultury, szef będzie wymagał od ciebie przygotowania ofert oraz organizacji imprez. Na Twoich barkach spoczywać będzie również kierownictwo artystyczne, aranżacja występów, a także pozyskiwanie zainteresowanych osób.

Godziny pracy bardzo często mijają się ze standardowym trybem pracy. Bardzo często może czekać cię praca w weekendy, zerwane nocki czy wieczory.

Instruktor tańca na samozatrudnieniu

Bardzo często praktyka w zawodzie instruktora tańca jest wykonywana na tak zwanym samozatrudnieniu. Polega ona na założeniu własnej jednoosobowej działalności gospodarczej.

W takim wypadku będziemy mieli możliwość współpracy ze zleceniodawcami jako podmiot, a nie osoba fizyczna. Zyskujemy bowiem korzystniejsza rozwiązania podatkowe oraz nie pozbawiamy się ubezpieczenia. Taka forma zatrudnienia pomaga w elastyczności doboru miejsca pracy.

Zobacz też: http://www.okser.pl/jak-wyglada-praca-instruktora-tanca/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here