Szybka gotówka przez internet

Otrzymanie pożyczki jeszcze kilka lat temu związane było z wieloma formalnościami. Skompletowanie wszystkich dokumentów, zaświadczeń z pracy, a nawet załatwienie żyrantów oraz co najmniej kilka spotkań osobistych z konsultantem wybranego banku.

W czasach internetu wszystko to się zmieniło. Dziś banki i instytucje pozabankowe oferują pożyczki na dowód przez internet, bez zbędnych formalności, zawracania głowy innym osobom czy przekonywania konsultantów bankowych. Decyzję da się uzyskać w zaledwie kilkanaście minut, a pieniądze na koncie dostaniemy nawet tego samego dnia. Potrzebne informacje dostarczymy przez internet, bez wychodzenia z domu i stresu, w przerwie pomiędzy domowymi obowiązkami a relaksem.

Pożyczki na dowód przez internet to przede wszystkim łatwe i proste rozwiązanie w przypadku nieprzewidzianych wydatków. Awaria samochodu czy pralki, zepsuty junkers – już nie trzeba przez kilka dni spędzać godzin w kolejkach do banku i czekać na gotówkę.

Mimo prostoty pożyczki na dowód przez internet to bezpieczny sposób na uzyskanie gotówki, zarówno z banku, jak i różnych instytucji pożyczkowych, których na rynku jest coraz więcej.

Po pierwsze musimy zorientować się w ofertach i rankingu kredytów gotówkowych w internecie. Znajdziemy tam oferty banków oraz innych pożyczkodawców.

Pożyczki na dowód przez internet z domu dają szansę na dokładne przyjrzenie się ofertom różnych banków, porównanie ich i przeczytanie umowy na spokojnie, bez obecności urzędnika, w zaciszu własnego domu.

Następnie trzeba przygotować potrzebne dane. Zwykle wystarczą podstawowe informacje z dowodu osobistego oraz NIP firmy, w której pracujemy i dane na temat dochodów, zarobków i sytuacji mieszkaniowej.

Napisanie wniosku zajmuje kilka minut, a decyzję otrzymamy po upływie kilkunastu minut. Gotówka spłynie na nasze konto najpóźniej następnego dnia.

Jeśli potrzebujemy pożyczki na dowód przez internet na nieprzewidziane wydatki, bo mamy spore dochody i jesteśmy w stanie spłacić całość, czyli kwotę kredytu, oprocentowanie oraz marżę, w krótkim terminie, możemy się pokusić o kredyt bez zaświadczeń w jednej z wielu instytucji pozabankowych. Zwykle ich klienci nie są sprawdzani pod kątem obecności w bazach BIK i BIG. Oprocentowanie jest podobne do tego, jakie oferują banki, jednak czas spłaty jest dużo krótszy (najdłużej do 6 miesięcy), podczas gdy banki mogą spłatę kredytu gotówkowego rozłożyć nawet na kilka lat. Kwota odsetkowa zazwyczaj mieści się w granicach 10% w skali roku. Na całość kosztów kredytu, czyli wskaźnik RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) składa się: prowizja, opłata przygotowawcza oraz w większości fakultatywne ubezpieczenie kredytu.

Instytucje pozabankowe to również świetne rozwiązanie dla ludzi bez stałych, potwierdzonych dochodów, z negatywną historią kredytową lub długami. Trzeba mieć jednak na uwadze, że narzucone oprocentowanie i czas spłaty mogą przerosnąć nasze dochody. To dotyczy szczególnie chwilówek, czyli pożyczek spłacanych w jednej racie wraz z resztą kosztów. Pierwsza chwilówka jest w instytucjach pozabankowych darmowa, co przyciąga kredytobiorców, następne mają już wysokie w porównaniu z bankowym oprocentowanie. Dzięki zaostrzonej w 2016 roku ustawie antylichwiarskiej klienci nie muszą już się bać dewastujących domowy budżet kosztów. Odsetki wyniosą nas około 10% w skali roku, a całkowite koszty udzielenia pożyczki, niezależnie od okresu spłaty, nie przekroczą 25% kwoty wziętej w kredycie plus 30% tej kwoty w skali roku.

Pożyczki na dowód przez internet są poddawane weryfikacji, zwłaszcza w przypadku instytucji pozabankowych. Konieczne jest zrobienie potwierdzającego przelewu, najczęściej na kwotę 1 zł, która jest zwracana po potwierdzeniu informacji. Mimo to łatwość, z jaką można otrzymać taką pożyczkę, budzi nieufność. Szczególnie, kiedy zdamy sobie sprawę, że do obciążenia kogoś spłatą pożyczki, wystarczy posiadać podstawowe dane z jego dokumentów.

Jak widać, pożyczki na dowód przez internet to dobry pomysł dla wielu osób. W ten nietrudny sposób dostaniemy błyskawicznie pieniądze od razu na nasze konto. Ryzyko związane z kosztami takiej pożyczki jest również mniejsze niż jeszcze jakiś czas temu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here