jak ubrać się na rozmowę o pracę
Fot. Pexels.com

Rozmowa o pracę dla wielu jest stresująca. Ważne jest, aby się dobrze zaprezentować pod kątem posiadanej wiedzy. Jednak to nie wszystko. Nasz ubiór również wiele o nas mówi. Jak ubrać się na rozmowę o pracę, aby wyglądać profesjonalnie?

Przeczytaj też: http://stolicakariery.pl/jak-ubrac-sie-na-rozmowe-o-prace/

Wygoda

Przede wszystkim musimy zadbać o to, aby nasz ubiór nie krępował ruchów. Nie chcemy poruszać się dziwnie. Wygoda jest bardzo ważna. Dzięki temu będziemy czuć się swobodnie i pewnie siebie. A co ważne elementy na rozmowie kwalifikacyjnej.

Nie należy jednak mylić wygody z nieodpowiednim strojem. Założenie dresów i butów sportowych to nie najlepszy pomysł na zrobienie dobrego wrażenia na potencjalnym przełożonym.

Jak ubrać się na rozmowę o pracę latem, a jak zimą?

Dobranie ubioru do sytuacji jest kluczowe. Dotyczy to także pogody na zewnątrz. Latem nie należy odsłaniać zbyt wiele ciała. Mężczyźni powinni założyć długie spodnie. Kobiety powinny mieć, albo tak jak mężczyźni długie spodnie, zamiennie spódnicę lub sukienkę co najmniej do kolana.

Krótkie spodenki nigdy nie są dobrym wyborem na rozmowę rekrutacyjną. Ponadto warto założyć taką bluzkę czy koszulę, gdzie będziemy mieć zakryte ramiona. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Podwinięte rękawy w tej sytuacji są odpowiednie.

Zimą również należy zadbać o profesjonalizm. Warto zrezygnować ze swetra, a zamiast niego nałożyć marynarkę. Ponadto kobiety powinny wybrać obcasy, a nie kozaki.

Czego nie zakładać na rozmowę kwalifikacyjną?

Pierwszym elementem ubioru, z którego powinniśmy zrezygnować są nakrycia głowy. Czapka czy kapelusz podczas rozmowy mogą zostać uznane za lekceważenie rozmówcy.

Podobnie wygląda sytuacja z okularami przeciwsłonecznymi. Założone na nosie mogą zostać uznane za lekceważanie, a na włosach prezentują się nieprofesjonalnie. Lepiej schować je do torebki.

Kolejnym elementem jest nieodpowiednie obuwie. Tutaj przede wszystkim powinniśmy unikać klapek, japonek, sandałów z odkrytymi palcami, a także butów sportowych. Odbierają profesjonalizmu. Nawet latem zrezygnuj z takiej opcji.

Pytanie o to jak ubrać się na rozmowę o pracę warto zadać sobie na kilka dni przed planowanym spotkaniem. Sprawdźmy co mamy w szafie. Niektóre elementy garderoby mogą wymagać uprania lub wyprasowania. Warto to sprawdzić.

Zobacz też: http://www.przygotowany.pl/umowa-przedwstepna-czy-jest-konieczna-przy-kupnie-domu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here