Zamknięte fundusze inwestycyjne – czym tak właściwie są?

Istnieje powszechny pogląd, że aby zacząć inwestować swoje pieniądze, należy wykazywać się profesjonalną i specjalistyczną wiedzą na ten temat. Taki mit może bardzo skutecznie odstraszać potencjalnych inwestorów. Jednakże coraz większą popularnością cieszą się zamknięte fundusze inwestycyjne, przy których zakładaniu nie jest potrzebna tzw. tajemna wiedza. Czym one jednak są?

FIZ – cóż to oznacza?

FIZ jest skrótem od Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych, które są jednym ze sposobów zbiorowego pomnażania zgromadzonego kapitału bez posiadania wiedzy specjalistycznej o rynkach finansowych. Podstawowym aspektem, który wyróżnia fundusz zamknięty od otwartego jest to, że w jego przypadku ograniczona zostaje liczba uczestników mogących przystąpić do niego. Dzieje się tak dlatego, że fundusz ten emituje certyfikaty inwestycyjne w ilościach określanych warunkami emisji. Certyfikaty te są papierami wartościowymi- są niepodzielne i stanowią przedmiot wtórnego obrotu. Przedmiotem działalności zamkniętego funduszu inwestycyjnego jest lokowanie pieniędzy zebranych na drodze publicznego, czy też niepublicznego oferowania nabycia wspomnianych certyfikatów inwestycyjnych.

Czy warto zakładać fundusze inwestycyjne zamknięte?

Jedną z największych zalet tego produktu jest to, że do jego nabycia nie jest wymagana specjalistyczna wiedza na temat finansów. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy dopiero zaczynają swą przygodę z inwestowaniem pieniędzy, a nie czują się w tym jeszcze zbyt pewnie. Oczywiście przed zakupem certyfikatów inwestycyjnych warto jak najdokładniej zapoznać się z informacjami od nich. Wiadomości o produktach służących do inwestowania znajdziesz na viennalife.pl. Warto też dodać, że fundusze zamknięte cechuje duża elastyczność limitów inwestycyjnych- klient ma dostęp do wyższej ilości strategii.

Widzimy więc, że zamknięte fundusze inwestycyjne będą dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy nie są specjalistami w lokowaniu swoich oszczędności. Może to być dobra forma zarobku i nauki o rynku finansowym. Więcej informacji na temat inwestowania znajdziesz na viennalife.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here