Z jakich nowoczesnych rozwiązań zarządzania i bezpieczeństwa energii warto korzystać w budynkach przemysłowych?

Budynki przemysłowe są narażone nie tylko na bardzo duże straty energii elektrycznej. Nietrudno w nich również o awarię czy zwarcie, które mogą być przyczyną bardzo niebezpiecznego wypadku. Istnieją jednak profesjonalne technologie, które pozwolą takie zagrożenia zniwelować.

Jakie rozwiązania sprawdzą się najlepiej w przypadku budynków przemysłowych?

W starszych budynkach stosowane były instalacje elektryczne o bardzo niskim stopniu rozbudowania. Składały się z dość małej liczby obwodów. Obecne, coraz wyższe zapotrzebowanie przedsiębiorstw na energię elektryczną, wymusza obowiązek instalacji bardziej zaawansowanej technologii. Uporządkowanie wszystkich niezbędnych elementów bardzo skutecznie umożliwiają rozdzielnice, w których mieszczą się m.in. lampki sygnalizacyjne informujące o obecności napięcia w danych punktach, programatory, przekaźniki priorytetowe (odłączają urządzenia o największym poborze prądy w razie przekroczenia pewnego progu), rozłączniki izolacyjne odłączające cały system np. w razie awarii oraz ochronniki przeciwprzepięciowe.

Dlaczego rozdzielnica elektryczna będzie dobrą inwestycją dla budynków przemysłowych?

W obiektach przemysłowych najlepiej sprawdzają się rozdzielnice skrzynkowe. Jest to spowodowane większymi wartościami prądów niż w przypadku rozdzielnic w typie tablicowym. Rozwiązanie to jest bardzo powszechne i popularne ze względu na swoją prostotę i intuicyjność działania. Ważnym aspektem takich urządzeń jest również to, że gwarantują duże bezpieczeństwo, a to bardzo istotne w dużych przedsiębiorstwach. W rozdzielniach skrzynkowych cała elektryczna aparatura umieszczana jest w skrzynkach o znormalizowanych rozmiarach, które łączone są ze sobą przy pomocy specjalnych śrub lub klinów, a następnie mocowane na metalowej ramie. Pozwala to na dosyć przejrzysty sposób obsługi oraz brak większych problemów z montażem takiego przyrządu. Te wszystkie cechy przemawiają za tym, że rozdzielnica będzie jednym z najlepszych rozwiązań na zarządzanie energią elektryczną oraz zachowanie jak największego bezpieczeństwa pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here