Najlepsze konto bankowe dla młodych

Banki prześcigają się, jeżeli chodzi o oferty kont bankowych dla młodocianych osób. Są one zazwyczaj lepsze niż zwykłe konta osobiste.
Konto bankowe dla młodych mogą założyć zarówno studenci, jak i osoby, które już się nie uczą. Jedyny warunek to nie ukończone 26 lat życia. Przed podjęciem decyzji warto dowiedzieć się, co ile kosztuje, jakie niespodziewane wydatki, związane z prowadzeniem konta, mogą nas czekać. Należy uważać na doradców, którzy chcą wcisnąć byle co, byle by otrzymać prowizję za otworzenie nowego rachunku bankowego.
Do najważniejszych czynników, które trzeba uwzględnić przy wyborze należą między innymi: opłaty i kwestię ewentualnego zwolnienia z nich, dostęp do bankomatów, wpłatomatów, jak i do bankowości online, a przede wszystkim opinię innych użytkowników, korzystających już z dobrodziejstw kont bankowych dla młodych.
Często zdarza się, że banki oferują możliwość wypełnienia wniosku o otwarcie konta bankowego przez internet. Po kilku dniach podpisany dokument będzie czekał na nas w oddziale. Drugą opcją jest dowóz pisemka przez kuriera. Świetna forma dla osób, które nie mają w pobliżu miejsca zamieszkania siedziby danego banku. Jest jeszcze jedna forma, a mianowicie otworzenie konta bankowego dla młodych poprzez potwierdzenie przelewem z istniejącego już rachunku.
Decydując się na konto bankowe dla młodych należy zastanowić się na czym nam tak na prawdę zależy. Wszędzie płacisz kartą? Jeżeli tak, to dostępność bankomatów nie będzie tu żadnych problemem. W przypadku, gdy jednak często wyjeżdżasz za granicę to zwróć uwagę na możliwość wypłaty pieniędzy w bankomatach na świecie za darmo. Wbrew pozorom nie jest to zbyt rozpowszechnione. Często trzeba otworzyć dodatkowe konto walutowe, aby taką opcję uzyskać. Jeżeli w Twoje ręce bardzo często trafiają pieniądze, to szukajmy konta z darmowymi wpłatami we wpłatomatach, jak również i ich dostępność. Najważniejszymi jednak kwestiami dla większości na pewno będzie obietnica darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów, darmowe przelewy na inne rachunki, a także karta bankomatowa zwolniona z opłat.
Szczególną uwagę przywiązujmy do opłat związanych z korzystaniem i nie korzystaniem z karty. Bardzo często taka usługa kosztuje nas kilkanaście złotych miesięcznie, co na rok daje całkiem niezłą sumkę. Aby zostać zwolnionym z tych kosztów, należy wykonać nią kilka transakcji w miesiącu, na kwotę opiewającą w granicach kilkunastu złotych. Jest to wiążące i ważne, szczególnie dla osób, które nie mają regularnych wpływów na konto.
W dobie mobilności ważną rolę odgrywa możliwość korzystania z aplikacji mobilnej z dowolnego miejsca na świecie, zapłata za zakupy dokonywane w sklepach internetowych, a także przelewy natychmiastowe.
Banki oferują także zniżki i rabaty przy płatności kartą. Wszelkie takie informacje znajdują się na stronach poszczególnych banków. Niektóre z nich oferują wyrobienie karty bankomatowej z własnych zdjęciem.
Poza tymi wszystkimi bajerami, należy zwrócić uwagę na fakt, iż większość banków pobiera opłatę za czynności, które dla nich są ‚ niezwyczajne ‚, choć dla większości z nas są normalne. Jest to na przykład sprawdzenie salda rachunku w bankomacie. Banki mogą pobierać opłaty w wysokości kilkunastu złotych. Kolejną kwestią jest wybieranie pieniędzy z bankomatów należących do innych banków. Często pobierana jest dodatkowa opłata. Wszelkie tego typu informacje zawarte są w regulaminach, które należy dokładnie przeczytać, a wszelkie niezrozumiałe kwestie wyjaśnić najlepiej z pracownikiem banku.
Jeżeli chodzi o standardy, posiadane przez konto bankowe dla młodych to na pewno jest to fakt, iż otworzenie takiego rachunku jest za darmo. Wydanie karty płatniczej następuje w trybie ekspresowym, nie trzeba na nią czekać. Praktycznie każdy bank oddaje do dyspozycji aplikację mobilną i bankowość internetową, co znacznie ułatwia życie.
Jeżeli jeszcze nie masz pojęcia, jakie konto bankowe dla młodych wybrać, koniecznie sprawdź ranking internetowy, zapytaj na forum, czy wśród znajomych. Zaoszczędzisz swój czas i chodzenie po oddziałach każdego banku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here