Skrzynki plastikowe

Tradycyjne skrzynki drewniane coraz częściej zastępuje się ich plastikowymi odpowiednikami. I nie ma w tym nic dziwnego, skrzynka plastikowa ma bardzo wiele zalet, a przede wszystkim generuje oszczędności nie tylko inwestorom, ale i firmom logistycznym. Dlaczego tak się dzieje?

Trwałe i higieniczne tworzywo

Skrzynki plastikowe wykonane są z wysokiej jakości tworzywa. Jest ono bardzo wytrzymałe i odporne na mechaniczne uszkodzenia, a zarazem także elastyczne oraz znacznie lżejsze od drewna. Nie wymaga stosowania specjalnych preparatów zabezpieczających, jak w przypadku drewna, które mogą mieć wpływ na magazynowane w skrzynkach produkty, np. żywność.

Tworzywo jest całkowicie obojętne, nie absorbuje wody i tym samym nie sprzyja rozwijającym się w wilgoci i cieple bakterii, pleśni czy grzybów. Tym samym unika się strat przede wszystkim w świeżych produktach takich jak owoce i warzywa. Na właściwą wentylację mają wpływ również perforowane ścianki. Dzięki temu produkty są znacznie lepiej zabezpieczone. Plastikowe skrzynki z gładkimi ścianami również bardzo łatwo utrzymać w czystości.

Oszczędność przestrzeni magazynowych

Plastikowe skrzynki w zależności od rodzaju mogą różnić się nie tylko wielkością, ale również rodzajem ścianek (gładkie lub perforowane), a niektóre rodzaje posiadają także możliwość składania. Dzięki temu skrzynka plastikowa po opróżnieniu może zmniejszyć swoje gabaryty nawet o połowę. Ma to realny wpływ na oszczędność przestrzeni magazynowych, ponieważ wolne miejsce można uzupełnić innym ładunkiem i w ten sposób uniknąć pustych transportów. To generuje oszczędności firmom logistycznym, a także samym inwestorom.

Łatwa paletyzacja i kompatybilność z innymi produktami

Skrzynki plastikowe projektuje się tak, aby ułatwiały paletyzację oraz były łatwe w obsłudze ręcznej jak i można je było stosować w pełni zautomatyzowanych liniach. Sprawia to, że są uniwersalne i usprawniają procesy logistyczne. Nie mniej ważna jest kompatybilność z innymi tego rodzaju produktami.

Odporność na czynniki zewnętrzne

Zastosowane w plastikowych skrzynkach wysokiej jakości tworzywo jest również odporne na różnorodne czynniki zewnętrzne. Nie groźne im zmiany temperatury, mróz i promieniowanie słoneczne. Wszystko to sprawia, że są wyjątkowo trwałe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here