Nieruchomości w Łodzi

0
1062

Łódź to miasto położone w centralnej Polsce. Charakteryzuje się wysokim poziomem bezrobocia, jednak mimo tego faktu wiele młodych osób chętnie przybywa do tego miasta. Inwestorzy chętnie wkładają pieniądze w nieruchomości na sprzedaż Łódź, ponieważ widzą potencjał w tym miejscu. Najczęściej padające pytanie to jaki jest koszt zakupu małego mieszkania w Łodzi.

Największą popularnością cieszą się mieszkania dwupokojowe o powierzchni nieprzekraczającej 30 metrów kwadratowych. Oczywiście można znaleźć znacznie mniejsze mieszkania, jednak życie na tak małej powierzchni potrafi być bardzo uciążliwe. Człowiek potrzebuje trochę wolnego miejsca oraz swobody, żeby czuć się dobrze. Obecna sytuacja na świecie sprawiła, że rynek nieruchomości przeżywa mocny kryzys. Jednak dalej największym zainteresowaniem w Łodzi według portalu https://kazo.pl/lodz_lodz cieszą się mieszkania dwupokojowe w blokach. Z reguły młodzi ludzie idąc na studia wybierają życie ze swoimi przyjaciółmi. W ten sposób koszty za wynajem są znacznie mniejsze i łatwiej uzbierać potrzebną kwotę. Oczywiście najlepszym wyborem jest zakup nowego mieszkania, ponieważ w przyszłości można je wynająć i z tego tytułu czerpać dochody. Niestety taka inwestycja jest długoterminowa i nie w każdym przypadku się sprawdza. Przede wszystkim trzeba mieć wolne fundusze, które będzie można przeznaczyć na zakup nieruchomości.

Zdecydowanie najbardziej korzystne są mieszkania w stanie surowym przeznaczone do remontu. Trzeba w nie włożyć trochę pieniędzy oraz czasu, ale można na nich najwięcej zarobić. Niezbędna jest jednak cierpliwość oraz upływ czasu, ponieważ bez tych czynników nie da się wypracować zysku. W obecnych czasach kryzys dotknął praktycznie każdej branży, dlatego biura nieruchomości często obniżają swoją opłatę za pośrednictwo i biorą znacznie mniejsze prowizje niż kiedyś. W jakiś sposób muszą utrzymać się na rynku, dlatego starają się dostosować do panujących okoliczności. Mimo upływu lat wciąż wiele osób decyduje się wziąć kredyt i zakupić mieszkanie. Jest to jednak bardzo ryzykowna decyzja, ponieważ nie mamy żadnej pewności, że pieniądze się zwrócą, a nawet jeśli to będziemy musieli na to długo poczekać.

Mieszkanie dwupokojowe w Łodzi można kupić już za mniej niż 200 tysięcy. Ich powierzchnia jednak jest bardzo mała, dlatego osoby, które potrzebują większej przestrzeni będą musiały zapłacić trochę więcej. Według przepisów prawa od 2018 roku minimalna powierzchnia mieszkaniowa przeznaczona do użytku powinna wynosić 25 metrów kwadratowych. Mniejsze mieszkania nie mogą być dopuszczone do sprzedaży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here