Lepsze zarządzanie zespołem

Nie ma co ukrywać, iż doświadczenie w każdej branży to jeden z kluczowych aspektów. Dzięki doświadczeniu, dana osoba a nawet firma, może wspiąć się na wyżyny swoich możliwości i w pełni wykorzystać potencjał. Jest to naturalne, gdyż dopiero z czasem i doświadczeniem zaczynami rozumieć pewne mechanizmy i możemy podjąć się działań takich jak zarządzanie zespołem w firmie. Możecie uwierzyć, że to co mówię jest prawdą gdyż mam swoje własne przeżycia z tym związane. Chciałbym się z Wami nimi podzielić, może znajdziecie w nich coś co Was zainspiruje do własnego rozwoju.

Swoją historię zatrudnienia, wzbogaciłem o wiele różnych firm i jestem z tego powodu bardzo zadowolony a nawet i dumny. Wiem, że pozwala mi to na podejmowanie lepszych decyzji. Zaczynałem jak każdy od mniejszych zadań, ale już po czasie byłem przekonany, że asertywność i budowanie kultury organizacyjnej to coś co bardzo mnie interesuje i coś w czym jestem po prostu bardzo dobry. Zdobywałem swoje umiejętności poprzez pracę z wieloma zespołami na przestrzeni lat a co za tym idzie miałem do czynienia z różnymi metodologiami pracy.

Zauważyłem również, że każda firma w której pracuję ma inne podejście do tego typu zjawisk i przez to można poznać jak efektywne są różne narzędzia. Poprzez fakt iż używałem różnych metod, obecnie prowadzę nawet zarządzanie zespołem szkolenie. Zazwyczaj staram się nie narzucać niczego konkretnego z samego początku szkolenia. Chcę poznać potrzeby i metody pracy moich słuchaczy i na podstawie tego, umiem określić mniej więcej, która z metod będzie dla nich najlepsza. Oczywiście ostateczna decyzja należy zawsze do klienta. Ja mogę jedynie doradzać rozwiązania, które wydają się dla mnie sensowne i które uważam, że mogą pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie zespołu w danej firmie. Dużo zależy od podejścia ludzi i tego czy będą chcieli zmienić swoją kulturę pracy. Przyznam, że tego typu praca i edukacja ludzi w zakresie zarządzania daje mi sporo satysfakcji i chętnie podejmuję się nowych wyzwań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here