Leasing dla klientów indywidualnych

Nie od dziś wiadomo, że leasing jest opłacalną formą pozyskiwania aut w przypadku firm. Te mogę przecież odliczać miesięczne raty i wrzucać je w koszty prowadzonej działalności, do tego budują flotę aut bez konieczności inwestowania własnego budżetu. Głównie te zalety leasingu sprawiają, że taka firma współpracy stała się ogromną konkurencją dla tradycyjnego kredytu na samochód. Czy mogą z niej korzystać również klienci indywidualni? Sprawdź już teraz, czytając poniższy tekst.

Leasing dla firm i klientów indywidualnych

Ogromna konkurencja na rynku usług finansowych sprawia, że banki, firmy pożyczkowe oraz firmy leasingowe muszą konstruować coraz to nowsze oferty, które są zgodne z coraz większymi wymaganiami potencjalnych klientów. Okazuje się, że potrzeby klientów są ogromne, dlatego zobowiązania muszą być elastyczne. Właśnie dlatego leasing konsumencki, który jeszcze nie tak dawno był dostępny tylko dla działalności gospodarczych, dzisiaj jest opcją na nabycie samochodu także dla klientów prywatnych. Czy nadal jest to korzystna opcja?

Dla kogo leasing jest rozwiązaniem idealnym?

Czy wiesz, że tylko połowa Polaków generuje oszczędności, a te i tak nie przekraczają najczęściej dwukrotnej pensji? To zbyt mało, aby kupić samochód, biorąc pod uwagę fakt, że średnia wartość pojazdu mechanicznego, jaki porusza się po polskich drogach to minimum 20 tysięcy złotych.

Leasing jest opcją, dzięki której można cieszyć się “czterema kółkami” szybko, przy minimum formalności, bardzo często składając wniosek online. Proste procedury i brak weryfikacji klientów sprawia, że już kolejnego dnia udaje wybrać się w podróż.

Co więcej, to opcja dla tych, którzy nie mają szans na kredyt. Pamiętaj, że firmy leasingowe nie zawsze generują raporty BIK, ani nie sprawdzają stałych dochodów, dzięki czemu z leasingu może skorzystać praktycznie każdy.

Co musisz wiedzieć o leasingu

Chociaż leasing jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na kupno auta albo nie mogą zaciągnąć kredytu na samochód w banku, to przed podpisaniem umowy, warto wiedzieć o nim więcej. Istotną informacją jest na przykład ta, że leasing nie sprawia, że auto staje się własnością leasingobiorcy. Może on użytkować pojazd, ale ten pozostaje własnością firmy, która udzieliła leasingu. Dopiero po spłacie ostatniej raty klient decyduje, czy zwraca samochód, czy jednak chce go wykupić na własność. Wykup przebiega najczęściej po wpłacie symbolicznej, niewielkiej kwoty. 

Zawsze sprawdzaj dokładnie umowę leasingową. Niektóre ograniczają prawa do użytkowania pojazdu mechanicznego. Ponieważ nie jesteś właścicielem auta, nie możesz nim swobodnie dysponować, na przykład nie możesz go pożyczać innym. 

Każda firma leasingowa oferuje inne warunki współpracy, wszystkie udaje się też korzystnie negocjować. Weryfikuj rankingi leasingów oraz korzystaj z kalkulatorów leasingowych, aby wybierać te najlepsze i najtańsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here