francuski

O tym, że warto się uczyć języków obcych, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Pytanie brzmi jednak, który z nich będzie najbardziej przydatny? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Z pewnością jednak wśród najpopularniejszych języków wymienić można francuski. Jego znajomość może przynieść wiele korzyści.

W jakich krajach przyda się znajomość francuskiego?

Wbrew pozorom, umiejętność posługiwania się językiem Moliera będzie pomocna nie tylko we Francji. Jest to język urzędowy takich europejskich krajów jak Belgia, Szwajcaria, Luksemburg czy Monako. Jest on rozprzestrzeniony w Kanadzie między mieszkańcami Quebecu. Język francuski (w dialektach) przyda się także w Afryce, gdzie Francja miała swoje kolonie. Chodzi m.in. o takie państwa jak Benin, Kongo, Gwinea, Czas, Burkina Faso, Madagaskar, Seszele, Rwanda czy Senegal. Szacuje się, że ponad 200 milionów na całym świecie włada właśnie tym językiem.

Dlaczego warto znać język francuski?

Nauka języka francuskiego to doskonały pomysł z różnych powodów:

– pozwala komunikować się w wielu miejscach na świecie w trakcie podróży,

– zwiększa atrakcyjność na rynku pracy, zwłaszcza że stanowi oficjalny język ONZ, UE, UNESCO, NATO, a także Czerwonego Krzyża i Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego,

– umożliwia czytanie bogatej francuskiej literatury w oryginalne, oglądanie kultowych filmów czy poznawanie świata sztuki,

– otwiera drzwi do nauki innych języków romańskich,

– jako mowa kojarzony z miłością oraz emocjami, może stanowić imponującą umiejętność wśród znajomych i rodziny.

Jak nauczyć się języka francuskiego?

Język francuski uważany jest za skomplikowany. Stopień jego trudności zależy jednak od przyswajanych umiejętności. Zapamiętywanie zwrotów i wyrażeń idzie Polakom dość szybko, dlatego wielu z nich decyduje się to robić w pojedynkę. Niestety, nauka języka francuskiego samemu będzie problematyczna w przypadku wymowy. Sprawia ona wiele problemów, w szczególności osobom początkującym. Z kolei Francuzi są bardzo czuli na tym punkcie. Lepiej więc studiować francuski pod okiem lektora. Dobrym pomysłem jest kurs francuskiego online, który nie wymaga tracenia czasu oraz pieniędzy na dojazdy. Zapewnia on jednocześnie pomoc profesjonalnego nauczyciela, który tłumaczy wymowę oraz zawiłe kwestie gramatyczne. Pomaga on także przełamać barierę językową. Nauka francuskiego online jest możliwe np. za sprawą szkoły Akcent, która prowadzi kursy w tej formule: https://akcent-edu.pl/jezyk-francuski-k-48.html.

Parlez-vous français? Jeśli nie, to nic straconego! Zawsze jest odpowiedni moment, na naukę nowego języka. Stawiając na francuski, nie będziesz żałować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here