Jak wziąć pożyczkę

Czasami w naszym życiu wypadnie nam coś w ostatniej chwili, a my nie jesteśmy gotowi na żaden wydatek. Musimy wtedy zastanawiać się nad tym, w jaki sposób uzyskać szybkie pieniądze i od kogo uda nam się je pożyczyć. Jeśli mamy w rodzinie kogoś zaufanego, kto zechce i nie będzie robił problemów z małej pożyczki, to nie musimy się martwić. Często jednak żyjemy we własnym świecie i nie ufamy zbytnio nikomu. To wpływa na to, że jesteśmy sami i nie mamy od kogo pożyczyć kasy. Zostają nam więc dziesiątki firm, które oferują nam szybką pożyczkę. Tego typu firmy reklamują się często w telewizji i kiedyś jedna reklama przykuła i moją uwagę.

Było w niej bowiem kilka razy powtórzone, że pierwsza pożyczka jest gratis i jeśli oddamy pieniądze w terminie do 30 dni, to nie zapłacimy za nią żadnych dodatkowych pieniędzy. Pożyczka pozabankowa online RRSO 0%, zwróciła więc wtedy moją dużą uwagę. Nadeszły święta wielkanocne i miałem trochę za dużo wydatków, więc postanowiłem odszukać firmę, która oferowała swoje usługi w telewizji i zalogować się na ich stronę. Udało mi się tego dokonać bardzo szybko i już po 10 minutach przeglądałem ich ofertę. Wpisałem również w porównywarkę ofert jak ma się ich oferta do innych podobnych. Okazało się, że pożyczka jest w top 10 tych, które są dostępne na polskim rynku.

Nie zastanawiałem się zbyt długo i od razu postanowiłem zacząć składać wniosek i aplikować o małą kwotę w wysokości 500 złotych. Nie chciałem się akurat wtedy pakować w większe kwoty i robić sobie większych długów. Nigdy bowiem nie wiadomo jak potoczy się kolejny miesiąc w pracy i czy w ogóle taka praca dalej będzie do mnie należeć. Staram się być bowiem w życiu sceptyczny i uważnie stąpać po ziemi. Dlatego każdy sukces traktuję z podwójną radością, gdyż nigdy się na nie jakoś bardzo nie nastawiam. Po wypełnieniu wniosku na stronie zacząłem dostawać serię SMS, oraz e-mail, które informowały mnie o tym, że wszystko przebiega zgodnie z planem i że za niedługo dostanę odpowiedź.

Pracownicy banku musieli bowiem sprawdzić, czy jestem godny zaufania i czy będę miał z czego spłacić zaciągnięty u nich kredyt. Oczywiście czekałem spokojnie wiedząc, że nie powinno być żadnego problemu w uzyskaniu tak niskiej kwoty kredytu. Po kilka minutach dostałem telefon, podczas którego pracownik zadał mi kilka pytań i chciał się upewnić, czy to na pewno ja biorę ten kredyt na siebie. Udzieliłem odpowiedzi i wszystkie satysfakcjonowały tego pana. Powiedział mi tylko kończąc rozmowę, że wszystko poszło ok i żebym zalogował się na swoje konto za 15 minut, a przelew powinien już tam na mnie czekać.

Poszedłem więc zjeść i zgodnie z wytycznymi pracownika banku, zalogowałem się po tym okresie. Jak się okazało pieniądze już na mnie czekały, a ja mogłem realizować moje świąteczne wydatki. Były to prezenty dla rodziny, które obiecałem już wcześniej, więc pożyczka była mi wtedy bardzo potrzebna i cieszyłem się, iż mogłem ją dostać w 20 minut po wypełnieniu wszystkich formalności. Pozabankowe pożyczki cechują się właśnie tym, że nie wymagają długiego okresu oczekiwania. Zupełnie inaczej jest w banku, gdzie z reguły musimy czekać kilka godzin, bądź też dni na decyzję.

Co prawda w banku bierze się z reguły większe kredyty i są to kwoty w dziesiątkach tysięcy złotych, a nie tak jak w moim przypadku kilkaset. Nie ma się więc co dziwić, że banki chcą dokładnie prześwietlić zdolność kredytową każdej z osób. Sam zrobiłbym podobnie, gdybym był właścicielem tego typu banku i obracał milionami. Miesiąc od wzięcia mojego kredytu minął, a ja postanowiłem go spłacić już na 5 dni wcześniej przed terminem. Z racji, że dostałem wypłatę to mogłem uregulować wszelkie należności. Po wysłaniu kwoty, którą pożyczałem miesiąc wcześniej, dostałem tylko e-mail potwierdzający, że firma otrzymała moje pieniądze i że wszystkie formalności zostały załatwione. Byliśmy więc rozliczeni, a ja mogłem z pełnym przekonaniem polecić tą firmę każdemu, kto chciałby ją wziąć, a bałby się i wahał. Nie ma się czego bać i wszystko powinno pójść sprawnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here