Jak dorobić na macierzyńskim?

Zostałaś mamą a to oznacza, że wiele rzeczy się w twoim życiu zmieniło.
Jeśli dopiero co urodziłaś i zaczęłaś urlop macierzyński, pewnie nie w głowie Ci praca. Próbujesz swoich sił w nowej roli i musi minąć trochę czasu zanim poczujesz się w niej pewnie. Praca w domu dla mam to nie jest zagadnienie, które Cię na tym etapie interesuje. W końcu i tak masz pełne ręce roboty z noworodkiem, który potrzebuje Cię 24 godziny na dobę. Co innego, gdy maluch już trochę podrośnie a Ty zastanawiasz się nad możliwością dorobienia i dorzucenia kilku groszy do budżetu domowego.
Istnieje mnóstwo możliwości pracy z domu i nie można nie docenić jej zalet:
– nie marnujesz czasu na dojazdy do biura
– możesz w elastyczny sposób dopasować twój grafik do potrzeb twoich i twojej rodziny
– wykonujesz pracę z dowolnego miejsca – wystarczy dostęp do internetu
W zależności od typu pracy, może to stać się zajęcie na pełen etat lub tylko pojedyncze zlecenia.
Weź pod uwagę kilka pomysłów:
1. Prowadzenie bloga/vloga/kanału na Youtube
Masz smykałkę do pisania i sprzęt, którym zrobisz porządne zdjęcia? Twoja nowa rola mamy może się stać świetną okazją do rozwoju modnego obecnie bloga parentingowego. Wystarczy, że zdobędziesz wierne grono czytelników i czytelniczek a po pewnym czasie będziesz mogła utrzymać się ze współpracy z reklamodawcami. Jest to jednak opcja dla osób, które traktują ten temat perspektywicznie i nie nastawiają się na szybki i regularny zarobek. Może to być jednak niezapomniana przygoda, okazja do poznania wielu osób i cudowna pamiątka na przyszłość.
2. Wykorzystanie znajomości języków obcych – praca w domu dla mam może stać się okazją do „łapania” różnych małych zleceń. Nie musisz być tłumaczem przysięgłym języka angielskiego, żeby realizować tłumaczenia dla mniejszych firm bądź zlecenia prywatne. Zapotrzebowanie na usługi tłumaczeniowe jest na tyle duże, że z pewnością znajdziesz dla siebie niszę. Jeśli dodatkowo specjalizujesz się w języku medycznym, technicznym lub innym języku specjalistycznym, możesz liczyć na odpowiednio większe stawki.
Znajomość języków obcych to także okazja do udzielania korepetycji. Możesz zamieścić ogłoszenie na jednym z wielu portali dla osób udzielających i poszukujących korepetycji. Im bardziej egzotyczny język, tym również odpowiednio wyższe wynagrodzenie.
3. Rękodzieło – jesteś uzdolniona artystycznie? Malujesz? A może potrafisz szyć na maszynie lub dziergać na szydełku? Jest wiele osób, które chętnie zapłacą więcej za rzeczy wykonane ręcznie i jedyne w swoim rodzaju niż wszechobecne towary z Chin i produkty dostępne w sieciówkach. Możesz spróbować założyć swój własny sklep internetowy lub zarejestrować się na platformie, która zrzesza artystów i twórców rękodzieła. Pamiętaj, żeby odpowiednio wycenić swoje wytwory. W końcu poświęciłaś na to swój cenny czas i włożyłaś serce w swój projekt.
4. Opieka nad dzieckiem – tak, masz „na głowie” swoją własną pociechę, ale skoro jesteś w domu ze swoim maluchem, to może dasz radę zająć się też dzieckiem jako niania za odpowiednią opłatą? Praca w domu dla mam to w końcu nie tylko praca zdalna przed komputerem. Możesz ogłosić się na portalu dla opiekunek i poszukać osoby potrzebującej niani, najlepiej gdzieś w okolicy. Posiadasz już wymagane doświadczenie i takie małe „domowe przedszkole” to może właśnie opcja dla ciebie.
5. Pisanie tekstów – zacznij karierę jako początkujący copywriter. Istnieje wiele portali oferujących zlecenia w różnych stopniach trudności. Te najprostsze teksty nie będą oczywiście źródłem wielkiego zarobku ale warto zacząć – może to okaże się ścieżka dla ciebie
Jak widać praca w domu dla mam daje wiele możliwości. Możesz dostosować swoje zajęcia do swoich obowiązków domowych i zrobić to tak, aby nie ucierpiała na tym relacja z dzieckiem. Przy okazji możesz realizować swoje pasje i zarabiać na nich lub rozwijać warsztat translatorski czy pisarski. Warto poświęcić kilka chwil i zgłębić temat, aby znaleźć zajęcie odpowiednie dla siebie. Jeśli przy okazji pozwoli to na podreperowanie domowej ekonomii – to mamy same plusy tej sytuacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here