Opłacalne kierunki studiów

Jeśli chodzi o kierunek, który chcesz studiować, możesz czuć się niepewnie, myśląc, że nie masz sprecyzowanego wyobrażenia o swojej przyszłej ścieżce kariery. Dobrą wiadomością jest to, że nie jesteś sam, ponieważ wielu studentów boryka się z tym problemem, ale zawsze można znaleźć sposób na rozwiązanie. Poniżej przedstawimy opłacalne kierunki studiów.

Inżynieria naftowa i gazownicza

Inżynierowie naftowi pracują nad zaprojektowaniem metod i urządzeń do wydobywania ropy i gazu.
Mogą specjalizować się w różnych obszarach:
– budowa odwiertów i ustalanie najbezpieczniejszych i najbardziej wydajnych procedur.
– monitorowanie produkcji budowanych odwiertów.
– określanie ile gazu lub oleju można wydobyć ze złoża
Praca może wymagać częstych podróży do miejsc wiercenia.

Inżynieria nuklearna

Ten specjalistyczny zawód obejmuje szeroko zakrojone badania i rozwój w celu stworzenia procesów, instrumentów i systemów wykorzystywanych do pozyskiwania energii jądrowej i czerpania korzyści z promieniowania jądrowego. Inżynierowie jądrowi mogą pracować w medycynie, projektując urządzenia obrazujące lub przy radioterapii. W dziedzinach przemysłowych, obsługują rozwój technologii elektrowni jądrowych. Większość z tych specjalistów pracuje w elektrowni, budynku rządowym lub firmie konsultingowej.

Inżynieria chemiczna

Dzięki posiadaniu wartościowych umiejętności o dużym zapotrzebowaniu, ci inżynierowie mogą znaleźć zatrudnienie w wielu różnych branżach. Wykorzystują chemię, biologię, fizykę i matematykę do badania problemów i opracowywania rozwiązań do produkcji wszystkiego, od medycyny, przez żywność, odzież, po paliwo. Poświęcają znaczną ilość czasu na prowadzenie badań w celu opracowania i usprawnienia procesów produkcyjnych w bezpieczny i efektywny sposób. Oprócz projektowania i opracowywania inżynierowie chemiczni testują swoje metody i mogą nawet bezpośrednio nadzorować działanie obiektu. Ci specjaliści pracują w biurach, laboratoriach i na terenie rafinerii.

Elektronika i inżynieria łączności

Uniwersalne umiejętności inżynierów elektroniki i komunikacji pozwalają im pracować w różnych gałęziach przemysłu technologicznego. Specjaliści ci mogą specjalizować się w kontroli samochodów i samolotów, urządzeniach mobilnych, instrumentach medycznych, łączności radiowej i satelitarnej lub urządzeniach GPS. Gdziekolwiek się specjalizują, wszyscy inżynierowie elektroniki lub komunikacji koncentrują się na projektowaniu i opracowywaniu nowych i ulepszonych technologii. Prace te obejmują analizę potrzeb klientów, projektowanie poszczególnych komponentów, ocenę całych systemów, opracowywanie procedur konserwacji oraz przeprowadzanie testów i inspekcji, aby zapewnić najwyższą wydajność techniczną. Praca zazwyczaj odbywa się w biurze.

Inżynieria komputerowa

Inżynieria informatyczna może odnosić się do inżynierów sprzętu komputerowego lub inżynierów oprogramowania. Każde z tych zajęć są dobrze opłacane, ale wymagają innego specjalistycznego szkolenia i edukacji. Inżynierowie sprzętu koncentrują się głównie na projektowaniu i opracowywaniu fizycznych komponentów i sprzętu, które składają się na system komputerowy, podczas gdy inżynierowie oprogramowania pracują nad aplikacjami, które kontrolują funkcje i wydajność tych komponentów. Obie formy inżynierii obejmują ocenę potrzeb użytkowników, wykonywanie testów i analizowanie wyników, w razie potrzeby tworzenie modyfikacji i aktualizacji. Inżynierowie sprzętu i oprogramowania często współpracują ze sobą nawzajem i z innymi programistami komputerowymi.

Inżyniera kosmiczna

Inżynieria kosmiczna obejmuje szeroką gamę technologii, w tym komercyjne samoloty, samoloty wojskowe, statki kosmiczne, satelity i pociski. Ze względu na wysoce wyspecjalizowaną naturę każdej branży, inżynierowie z branży lotniczej często koncentrują swoją karierę na przedsięwzięciach kosmicznych lub astronautycznych.

Inżynieria genetyczna

W biotechnologii naukowcy modyfikują i pracują z żywymi organizmami aby stworzyć różnorodne ulepszenia i innowacje dla współczesnych gałęzi przemysłu, najczęściej opieki zdrowotnej i rolnictwa. Znane formy biotechnologii obejmują modyfikowane genetycznie rośliny o wysokiej wydajności i rozwój antybiotyków. Biotechnolodzy pracują w prywatnych i publicznych laboratoriach i mogą ukończyć konkretne badania zgodnie z dotacjami finansowanymi ze środków publicznych lub rządowych lub osiągnąć prywatny cel finansowany przez korporację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here