Jak wyjechać do pracy za granicą w parze?

Młodzi ludzie nie mają w Polsce co liczyć na szybkie odnalezienie satysfakcjonującej ich pracy. Zanim ją znajdą, czeka ich jeszcze długa droga wypełniona kolejną nauką, szkoleniami, dodatkowymi kursami i praktykami (często zupełnie bezpłatnymi). Dla współczesnych pracodawców najważniejsze jest bowiem doświadczenie. A niestety nie da się go zdobyć w szkole ogólnokształcącej, a nawet na studiach trudno się o nie postarać, zwłaszcza jeśli wybrało się studia w trybie dziennym i teraz spędza się na swojej uczelni każdy dzień – od rana do wieczora. Niby na trzecim roku tych zajęć jest już mniej i można podjąć się jakiejś pierwszej pracy, jednakże wciąż należy myśleć o czekających zaliczeniach i pracy licencjackiej bądź inżynierskiej, pozostawiając sobie sporo wolnego czasu na naukę. A potem rynek przepełniony jest takimi świeżo upieczonymi studentami, którzy niby są wykształceni, ale nie potrafią poradzić sobie na rynku pracy. Jeżeli więc którykolwiek młody człowiek ma z tym problem lub nawet z powodu dostrzegania nieciekawej sytuacji na polskim rynku totalnie zrezygnował ze studiów, a teraz szuka dla siebie innej drogi rozwoju zawodowego, praca anglia dla par może być dla niego jednym z lepszych rozwiązań. Nie trzeba do niej wyjeżdżać samodzielnie, nastawiając się w takim przypadku na samotność. Jadąc za granicę do pracy z drugą i to najbliższą osobą, można nie tylko zarobić więcej, ale też przeżyć cudowną przygodę.

Bo większość młodych osób, które miały już okazję wyjechać do pracy za granicę, bardzo to sobie chwali i poleca taką opcję wszystkim, którzy wciąż nie znaleźli swojego pomysłu na życie lub przed rozpoczęciem studiów wolą sobie trochę zarobić, a nie chcą tyrać za marne grosze pozostając w swoim kraju. Wyjazd za granicę jest korzystny głównie ze względów pieniężnych. Najniższa krajowa pensja w Anglii jest równowartością kilku naszych polskich najniższych pensji. Oczywiście życie w Anglii też swoje kosztuje, ale jeśli ktoś wyjeżdża do tego kraju po to, by wrócić z niego z dodatkową sumką na koncie, na pewno postara się zrobić dosłownie wszystko, aby jak najbardziej zaoszczędzić. W tym celu najlepiej szukać pracy z zapewnionym zakwaterowaniem. Za pierwszym razem nie warto wyjeżdżać samodzielnie i na własną rękę. Osobom niedoświadczonym będzie trudno znaleźć jakąkolwiek pracę, a nawet jeśli jedna osoba z pary ją odszuka, ta druga (zwłaszcza jeśli nie zna języka) pozostaje bez niczego, co będzie ją tylko frustrować i psuć ogólną relację w związku. Agencje pracy zapewniają wyjeżdżającym osobom odpowiednie zakwaterowanie, więc przynajmniej tą jedną sprawą nie trzeba się martwić. A jeśli chodzi o codziennie utrzymanie, zawsze można przez tych kilka miesięcy po prostu się przemęczyć i bazować na szybkich daniach i gotowcach, które w Anglii wychodzą dużo taniej od normalnych i standardowych produktów spożywczych. Po powrocie para to wszystko sobie odbije. Za granicą powinna jednak myśleć o tym, by zaoszczędzić jak najwięcej, aby też jak najszybciej wrócić i zacząć normalne dorosłe życie.

Praca anglia dla par – a jak jej szukać, by natrafić na dobrą i przede wszystkim bezpieczną ofertę i nie wrócić do Polski z niczym już po kilku dniach od wyjazdu? Najważniejszy jest wybór odpowiedniej agencji pracy. W niektórych polskich miastach takich placówek jest kilka, a w Opolu (stolicy województwa opolskiego) nawet kilkanaście czy kilkadziesiąt. Warto udać się do nich samodzielnie, aby móc zaprezentować się z jak najlepszej strony – agencje pracy zwykle to doceniają i chętniej oferują ciekawe oferty pracy tym osobom, które pofatygują się i same do nich przyjdą. Podczas pierwszej rozmowy z przedstawicielem można też zaprezentować mu swoje umiejętności językowe. A te są bardzo cenne. W przypadku par przynajmniej jedna osoba powinna mówić komunikatywnie w języku angielskim. Jeśli dwójka partnerów potrafi się w nim porozumiewać, lepiej dla nich – na pewno dostaną oni ciekawsze propozycje pracy. A potem trzeba już tylko zdecydować się na wyjazd.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWizyta w wojsku
Następny artykułStudia w Poznaniu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here