Jak chronić nasze rośliny

Ochrona roślin przed zagrożeniami jest bardzo ważna w uprawach rolnych. Oczywiście jeżeli chcemy ochronić nasze rośliny powinniśmy sprawdzić co zagraża naszym uprawom.

Najczęściej problem będą stanowiły chwasty jednak mogą być to także grzybny czy też insekty. W wielu uprawach chwasty przeszkadzają w prawidłowym rozroście roślin uprawnych. Dlatego też stosuje się herbicydy selektywne które są przeznaczone do zabijania roślin dwuliściennych lub roślin jednoliściennych. Nowoczesne środki mogą usuwać tylko rośliny których nie chcemy w naszych uprawach mogą być to przykładowo trawy. Środki ochrony roślin mogą hamować ich rozrost do momenty aż nasze uprawy będą wystarczająco silne aby prawidłowo się rozwijać. Można także wyróżnić nieselektywne herbicydy które mają na celu zabicie wszystkich roślin. Z kolei herbicydy wegetatywne nie tylko zabijają wszystkie rośliny, ale uniemożliwiają im wzrost na danym obszarze nawet przez rok.

Oczywiście warto pamiętać o pewnych zasadach używania środków ochrony, warto pryskać w nocy lub też nad ranem w ciągu dnia mogą one bowiem wyparować, przez co nie osiągniemy zakładanego efektu.

rolnictwo

Nie powinno się stosować ich w czasie upałów, przykładowo herbicydy które mają za zadanie działać na korzenie mogą nie przedostać się przez zaschnięta glebę. Dlatego też pora dnia będzie odgrywała tutaj bardzo ważną rolę. Herbicydy mogą oddziaływać chemicznie, przykładowo mogą działać jak antybiotyk. Antybiotyki niszczą enzymy w niektórych bakteriach, które powodują chorobę. Gdy enzym zostanie zniszczony, cała komórka zarodkowa umiera. Po zniszczeniu enzymu produkcja białka zatrzymuje się, a komórki roślin obumierają. Ten herbicyd działa najlepiej w ciepłe dni podczas aktywnego sezonu wegetacyjnego. Działa również najlepiej z uncją lub dwiema płynnymi nawozami w mieszance – fungicydy na rzepak jesienią. Oczywiście zwalczanie szkodników w jabłoni będzie polegało na walce z insektami, które wyjątkowo uciążliwe będą w sezonie wiosennym, trzeba sprawdzić jaki to rodzaj i zastosować odpowiednie leczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here